Перший фестиваль Біохакінгу в Україні: головні інсайти
Інсайти, матеріали та новини з оточення кращих СЕО країни.
Про роботу та життя для тих, хто керує бізнесом.
Біохакінг — це процес вимірюваного управління здоров'ям, щоб покращити продуктивність. Такий підхід виник у Кремнієвій долині, де люди почали оптимізовувати свій організм, бо прагнули краще працювати. Але згодом стало зрозуміло, що потрібно зважати не тільки на роботу, а й на особисте життя і ставлення до себе. Тому біохакінг — це психологічний процес, і виконання навіть найефективніших процедур із неправильним ставленням матиме інший ефект.
Про здоров’я
Класична медична система зосереджується на діагнозах і намагається керувати окремими хворобами. З погляду біохакінгу здоров'я — це не лише відсутність хвороб. Біохакери вважають організм системою, де кожен компонент є важливим, і психологічний стан також. Займатися здоров'ям їх мотивує не бажання позбутися хвороби, а прагнення прокачати свій ресурс за допомогою доказової медицини.
Отже, здоров'я для біохакерів — це гармонія тіла, розуму, духу, соціальних зв'язків і довкілля. А маючи внутрішню гармонію, люди будують гармонійні взаємини. Глибинна причина екологічних катастроф – проекція ставлення людей до себе самих і одні до одних. Тому всі та все на планеті тісно пов'язані в єдину систему.
До прикладу, усі наші переживання та емоції запускають певний каскад гормонів, які впливають на серцевий ритм, тонус судин, а отже — на збагачення тканин киснем, що відтак впливає на стан організму загалом.
Про фестиваль біохакінгу
Концепт фестивалю — поєднати біохакінг як аматорський рух і професійну сімейну медицину, що неперервного супроводжує людину незалежно від її стану здоров'я.

Біохакінг формує культуру грамотного ставлення до свого організму і протистоїть усталеним принципам: дбати про здоров'я треба тоді, коли вже болить; аналізи — це марна трата часу; виділяти на догляд за собою варто лише той час, який залишився після всіх інших справ.
Місія фестивалю — призупинити демографічну кризу в Україні. Як би жахливо це не звучало, але сьогодні наша країна перебуває на межі виживання. Ми можемо роздумувати про політику, економіку, еміграцію, народжуваність, але більшість із нас не знає про себе базових речей: рівень холестерину, гемоглобіну, вітаміну Д та інших простих показників, які легко дізнатися, якщо цікавитися собою. Адже коли ми починаємо досліджувати себе, то бачимо свої можливості й те, ким можемо стати.
Доповідачі та найцікавіші ідеї фестивалю
Віктор Рубльов — директор із розвитку «Бізнес Радіо». Автор методик і тренер із розвитку мозку та персональної продуктивності, засновник освітнього проекту БРЕЙНХАКЕР.

Тема: «Брейнхакінг. Як збільшити продуктивність мозку і встигати більше».

Збільшити продуктивність мозку можна за допомогою образного запам'ятовування та розбивання інформації на блоки. Також для розумових здібностей корисні фізичні вправи на координацію.
Siim Land (Естонія) — автор бестселерів про біохакінг і оптимізацію людини, спікер, коуч, біохакер. Експерт з інтервального голодування, з кетодієти.

В організму є фази анаболізму (набирання ваги) і катаболізму (втрачання ваги). Оптимальний для здоров'я шлях — це чергування цих фаз. Дитинство — це постійний анаболізм, що у дорослому віці не є природним. Але через малорухливий спосіб життя та незбалансоване харчування дорослі схильні набирати вагу. Інструмент для переходу у фазу катаболізму — дворазове харчування, щоб збільшити період підвищеного інсуліну у крові.
В'ячеслав Сухомлинов — Iron Man, голова представництва GTD в Україні, співзасновник спільноти Live.Love.

Тема: «Ви не при своєму розумі? Як хакнути мозок, щоб не хвилюватися і не забувати про речі».

Доповідач рекомендує внести до свого списку справ піклування про здоров'я. На його думку, харчування має бути запланованим ритуалом. Позбутися шкідливих звичок можна, продумуючи зранку що, де, коли і з ким ви будете їсти.
Саїд Ісмагілов — муфтій Духовного управління мусульман України

Тема: «Холістичний підхід в духовних вченнях: приклад ісламу».

Світові релігії не мають принципових розбіжностей, головні ідеї у всіх однакові. Кожне релігійне вчення — це не набір обмежень, а інструкція для щасливого і довгого життя.
Андрій Примак — Лікар-терапевт, фахівець функціональної медицини, член Інституту функціональної медицини (США), засновник центру Аnti-aging медицини «Клініка Святого Даміана Цілителя».

Тема: «Anti-age — як правильно управляти процесами старіння».

Здоров'я суттєво залежить від стану кишківника. Біоз кишківника впливає на обмін речовин, що, відповідно, впливає на довголіття. Крім того, від травлення залежить настрій: у товстій кишці виробляється гормон щастя серотонін.
Святослав Ханенко — засновник і головний лікар першої клініки біохакінгу та управління здоров'ям SQLAB, біохакер.

Тема: «Екосистема персонального і громадського здоров'я».

Здоров'я — цілісна система із середини й на зовні. Усі органи людини взаємозалежні. Те, як ми мислимо, з ким спілкуємося, що їмо — все пов'язано і впливає на стан організму.
Олесь Манюк — кандидат філософських наук, психоаналітик лаканівського напряму.

Тема: «Єдність тілесного і ментального в тайцзи-цюані».

Все у світі — це або гармонія, або конфлікт. Коли ми зосереджуємось на цілях, тобто думаємо про майбутнє, то це теж конфлікт між теперішнім і майбутнім. Натомість потрібно сконцентруватися на сьогоднішньому моменті й вирішувати завдання тут і зараз.
Валерій Кидонь — бізнес-тренер, лікар.

Тема: «Навіщо здоровим людям здавати аналізи?».

Важливо пам'ятати, що аналіз починається із правильного призначення. А щоби правильно призначити аналіз і потім його результат помістити в цілісну картину, треба враховувати показники опитування огляду, лабораторних та інструментальних методів дослідження.
Дарія Лосєва — співзасновниця і директорка компанії Myhelix — сервісу, який допомагає добирати харчування після аналізу ДНК; генетикиня, спікерка TEDx.

Тема: «Вплив генетики на вибір раціону харчування».

Кожна людина має вроджені можливості кращого чи гіршого засвоєння певних продуктів. За допомогою тестів можна визначити генетику бактерій шлунка, щоби правильно дібрати раціон.
Boomer Anderson (США) — співзасновник Decoding Superhuman (США), консультант із Пікової особистісної продуктивності, біохакер.

Тема: «Building an External Brain».

Нам потрібно максимально звільнити свій мозок, використовуючи нотатки, планери та нагадування, щоб не навантажувати його нехарактерними функціями. Адже мозок створений не щоб зберігати інформацію, а щоб ухвалювати рішення та генерувати ідеї.
Jim Bagnola (США) — міжнародний тренер. Експерт у сфері лідерства. Оратор на теми «Лідерство та здоров'я». Коуч адміністрації президентів Б. Клінтона, Дж. Буша молодшого, Б. Обами.

Тема: «Becoming a Professional Being».

Лідерство — це насамперед здатність вести за собою і залучати послідовників. Це можна робити, тільки надихаючи. Чудовий зовнішній вигляд, глибокий внутрішній світ, міцне фізичне здоров'я і геніальні ідеї нічого не варті, якщо до вас не дослухаються люди.
Денис Копилов — інвестбанкір, віце-президент Федерації воднолижного спорту України, мандрівник, фотограф, 20 років займається йогою, медитує, практик вегетаріанства.

Тема: «Людина і світ. Медицина Природи».

Ми можемо черпати колосальний ресурс від хобі та природи. Денис розповів, як в один момент повністю вигорів. Відтак ліг на землю і довго лежав доти, доки не помітив комашки на квітці. Та мить надихнула його почати фотографувати заради хобі, яке згодом почало давати невичерпний запас енергії. Денис об'їздив увесь світ і тепер виставляє у галереях свої неймовірні фотографії: пінгвіни в Антарктиці, ведмеді в Україні, анаконди в Амазонії. Також розповідав про досвід участі в обрядах африканських племен.
Ян Тіан — викладач трансцендентальної медитації та йога-асан Махаріші. Засновник і керівник «Студії медитації Яна Тіана».

Тема: «Трансцендентальна медитація — розганяємо мислення на повну».

Знайомитися зі собою можна не лише через аналізи, а й занурившись у свою свідомість. Проста і дієва рекомендація — щодня 20 хвилин сконцентруватися на чомусь, наприклад, на своєму диханні чи мантрі. Згідно з постулатами східної медицини, головний елемент здоров'я — носій здоров'я. Наступний за значущістю елемент — інша людина, яка супроводжує у процесі підтримування здоров'я. І останній елемент — ліки та процедури.
Олексій Купрієнко — СEO Underdog The Unlawyers, засновник Центру антикризових рішень.

Тема: «STRESS ANTIDOTE».

Ознайомились із моделюванням стресових ситуацій у доповненій реальності. Так у людини виробляється стресостійкість.
CEO Club Ukraine
CEO Club Ukraine — закритий бізнес-клуб, що об'єднує СЕО та власників середнього та великого бізнесу для розвитку, спілкування та співробітництва.
Більше матеріалів: