Навіщо українському бізнесу їхати в Давос? Відгуки про Всесвітній економічний форум 2020
Всесвітній економічний форум у Давосі проводять уже півстоліття. Подібних місць, де збираються топові бізнесмени, політичні лідери і провідні мислителі, у світі не так багато. Делегація CEO Club Ukraine у складі 39 учасників відвідала неофіційну частину ювілейного 50-го форуму. Їхні враження — у нашому матеріалі.
НОТАТКИ СЕО CLUB
Інсайти, матеріали та новини з оточення кращих СЕО країни.
Про роботу та життя для тих, хто керує бізнесом.
Всесвітній економічний форум — це одне з найкращих місць для формування глобального та стратегічного бачення. Кожен, хто потрапляє у Давос, стає причетним до того, що відбувається у бізнесі та економіці у світовому масштабі, а також отримує можливість нетворкінгу зі знаковими людьми з різних країн.

Так званий «розширений» Давос — це сотні локацій, представництв держав та корпорацій, на яких проходять панельні дискусії, лекції, виступи спеціальних гостей, нетворкінг події тощо. Цього року в рамках форуму в Українському домі також відбулася панельна дискусія «Україна та ЄС: сила через економічне партнерство», ініційована та організована членами CEO Club.
Для мене Давос cтав чудовою можливістю поспілкуватися з одноклубниками, попрактикувати англійську, зустріти потенційних партнерів з інших країн, майже випадково потрапити на виступ Рея Даліо, почути свіжі життєздатні ідеї, а також у неформальній атмосфері поговорити з урядом та спитати «Що відбувається?». На форумі вразила відкритість до спілкування польського Президента. Анджей Дуда не боїться людей і не проти поспілкуватися людьми.

Мої висновки після: треба покращувати свою англійську, ретельніше готуватися, планувати графік, аби потрапляти на виступи цікавих спікерів.

Давос — це місце зустрічі світових бізнес-лідерів, експертів різних сфер, унікальні особистості в економіці та топові держслужбовці.
Вячеслав Лисенко,
засновник «УкрКитай Коммуникейшн»

Наша поїздка була просякнута позитивом — багато хороших людей, багато хорошої енергії. Щодня я засинав о першій годині ночі та без будильника прокинався о п'ятій ранку, готовий до нових вражень. Дуже цінним було спілкування не тільке зовнішнє, але й внутрішнє у нашій групі. Мені здається, рівень щастя у нашому автобусі у день відбуття дорівнював 97-98%.
Андрій Козін,
managing partner «Focus Estate Fund»

Давос — це не інвестиційний форум, сюди не їдуть за інвестиціями. Але якщо ви добре підготувалися до події, то зможете провести ефективні зустрічі та навіть підписати базові контракти.

На форумі є дві частини: офіційна, в рамках якої відбуваються головні панельні дискусії, зустрічаються лідери країн та обговорюються нагальні питання для всього світу, та неофіційна. Друга частина не менш важлива, саме тут відбувається більш інтенсивний нетворкінг, обговорюються ті ж глобальні виклики, а також є можливість вступити в діалог з великою кількістю експертів.

Наступного року хотілося б бачити добре виконану домашню роботу української делегації, якісні проекти та інвестиційні контракти на кілька $ млрд, побачити не стільки депутатів, скільки міністрів, що активно просувають успішні українські кейси, а також презентацію нової фіксальної політики та оновленого інвестиційного агентства, що рапортує про прихід світових гігантів в Україну.

Бажаю нам усім успіху!
Анатолій Амелін,
співзасновник та директор економічних програм в Українському інституті майбутнього
Приємно було поспілкуватися з людьми різних національностей і бекграундів. Український дім у Давосі за участі української влади, ділових, громадських організацій та митців допоміг Україні підсилити свій міжнародний імідж і привернути увагу різних міжнародних стейкхолдерів.
Андрій Горохов,
генеральний директор «UMG Investments»
Давос — це те місце, на вулицях якого можна зустріти президента, принца, східного духовного вчителя або підприємця з оборотом у кілька мільярдів. Тут усі рівні, географічні та політичні кордони між людьми стираються. Вони на рівних стоять у черзі на індонезійську вечірку, із задоволенням отримуть подарунки від різних будинків, радіють хорошому шампанському та веселій компанії.

Це місце, де можна забути про всі сумніви та підійти до члена парламенту, аби поспілкуватися на тему, яка давно хвилює, або піти на вечерю з підприємцями, про яких раніше читав або тільки чув у кулуарах.
Юлія Койнак,
СЕО & founder «DNA325»
На основній (неофіційній, — ред.) частині Давосу є всі. За чотири дні можна побачити весь світ та тих, хто ним керує. Я був дуже радий за Україну на цій «світовій сцені» — хоча наші люди ще молоді та зелені, але вони чесні та відкриті і мають усі можливості для того, аби змінити все на краще.

Мене приємно здивували поляки та іхній президент. Анджей Дуда відкрито та на рівних спілкувався з інвесторами: «Хлопці, заходьте до нас, вам потрібно бути у Польщі». І це було дієво, бо під кінець форуму я вже задумався, що мені варто відкрити там офіс.

Вдалося побувати на фантастичному діалозі з легендою ринку прямих інвестицій Девідом Рубінштейном — людиною унікальної енергії, харизми, почуттям гумору, котрий у свої 70 років вважає, що новий етап його кар'єри лише розпочинається. Варто було приїхати до Давосу лише заради зустрічі з ним.

Також дуже надихнули настрої кулуарних розмов — ода вічній молодості та необмеженим можливостям, котрі можна було почути на кожному кроці.
Максим Корецький,
співвласник «Blackshield Capital AG»
Дуже багато говорили про кліматичні зміни. Великий акцент на цій темі був на найвищих рівнях обговорення. Зрозуміло, що часу реагувати та розраховувати на зміни все менше.

Бізнес дуже активно шукає можливості для інвестування, Східна Європа як і раніше дає більшу прибутковість при адекватних ризиках. Почати інвестувати ніколи не пізно. Але краще починати якомога раніше.

Було дуже багато networking, відкрив для себе декількох цікавих людей. Корисно поміркувати глобально і почути тонну непотрібної інформації в кулуарах, аби виділити головне і зробити свої висновки. Вдалося побачити та послухати людей світового масштабу.

Це був серйозний марафон для нервової системи і здоров'я. 3 days is enough!
Олександр Сорокотяга,
Regional Sales Director CIS «MMD»
Про що Давос 2020? Якщо одним словом — SDG. Якщо одним числом — 17. Ще два дні тому я нічого про це не знав, але у Давосі SDG в кожній панелі, на кожному борді, ця тема просто висить у повітрі.

Також цікаво, що більше 10 будинків з крутим рівнем спікерів, тем та дизайну локацій мали індійські компанії / штати — жодна інша країна, окрім американських корпорацій, так масштабно не просувається. Я був у будинках TCL, Wipro, TCS, і, треба визнати, індуси сильно попереду нас у плані глобальної інтеграції, мислення, IT компаній. Як би ми не пишалися нашими айтішниками, індуси вже на наступному витку розвитку IT бізнесу. Давайте їх наздоженемо і переженемо?

Ми, люди, поодинці мало що можемо. Дуже важливо мати приклад тих, хто зміг, щоб повірити, що ти теж можеш.
Сергій Слупський,
керівник «Slupsky Event Management»
У Давосі проходить світова стратегічна сесія — захід, на якому намічаються вектори взаємодії та розвитку країн і компаній, визначаються фокуси уваги. Найчастіше приїжджають лідери з різними поглядами, але у підсумку Світ отримує єдину дорожню карту, відповідно до якої проживе цей рік.
Наталя Яроменко,
власник «Color Trend»
CEO Club Ukraine
CEO Club Ukraine — закритий бізнес-клуб, що об'єднує СЕО та власників середнього та великого бізнесу для розвитку, спілкування та співробітництва.
Більше матеріалів: