Публічна позиція провідних бізнес-асоціацій України щодо запровадження економічного бронювання працівників
Спілка українських підприємців, Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата, СЕО Сlub виступають за підтримку механізму «економічного бронювання», що дозволить бронювати працівників ширшому колу підприємств, які повинні продовжувати функціонувати під час війни. Стабільна робота бізнесу — це робочі місця та сплата податків в бюджет країни, що є єдиним джерелом фінансування Збройних сил України.
Важливо зазначити, що бізнес-спільноти наполягають на тому, що «економічне бронювання» має стати додатковим інструментом для чинної системи бронювання для критично важливих підприємств. Скасування вже діючої системи на користь нової може зупинити ключові процеси в критичних секторах і негативно вплинути на економіку країни.
Бізнес-спільноти також закликають КМУ, ВРУ та Офіс Президента дотримуватися принципу передбачуваності: правила бронювання мають бути чіткими, зрозумілими та стабільними. Часті зміни кожні три місяці створюють невизначеність для бізнесу, впливаючи на стабільність бізнес-процесів на критичних виробництвах та сервісах.
Спілка українських підприємців, Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата, СЕО Club, очікують позитивного рішення від КМУ, ВРУ та Офіс Президента щодо економічного бронювання, виключно як додаткового механізму взаємодії бізнесу та держави для захисту економіки. Такий підхід допоможе забезпечити безперебійну роботу підприємств, своєчасне виконання замовлень, уникнути закриття та масових звільнень, виконання інших завдань, які покликані забезпечити та наростити експортну потужність нашої держави у цей важкий час, розбудувати інші елементи бізнесової діяльності, що гарантуватиме вагомий внесок бізнесу у забезпеченні потреб ЗСУ.