Повномасштабна війна росії проти України змусила багато бізнесів диверсифікувати свою діяльність. Багато підприємців розглядають також варіант відкриття бізнесу в інших країнах з нуля, в тому числі і в США.
Нещодавня онлайн-зустрічі CEO Club була присвячена практичним порадам для відкриття та управління бізнесу в США. Власним досвідом ведення бізнесу в Америці за модерації Наталі Яроменко, власниці Color Trend, поділились члени та друзі клубу:
— Сергій Шульга, СЕО Shen,
— Єгор Бєлєнков, СЕО Kitcast,
— Алекс Луцький, СЕО Innovecs,
— Ігор Степанов, CEO Art Village та Stepanov.Спікери поділились думками як різниця менталітету українців та американців впливає на успішність розвитку бізнесу, виділивши такі основні тези:
- Продуктивність американського бізнесу — вище українського, тому для виконання певної роботи їм необхідно менше робочої сили, ніж потрібно було б для виконання цієї ж роботи в Україні.
- В американському бізнес-середовищі вища конкуренція, в якій виграють компанії з хорошою репутацією.
- Американцям іноді не вистачає прямолінійності для вирішення кризових завдань, саме тому пошук найоптимальнішого рішення може тривати місяцями.
- Клієнтоорієнтованість бізнесу захоплює американців. Завдяки ринку, що перенасичений попитом, люди хочуть купити якісний продукт у компанії, яка цінує своїх клієнтів.
Розкриваючи тему специфіки американської корпоративної культури та особливостей національної бюрократичної системи, експерти наголосили на наступному:
- Відкрити бізнес у Штатах — легко. Проте реєстрація підприємства у США не надає можливість працювати там, для цього необхідно отримати додаткові ліцензії та дозволи.
- При наймі співробітників звертайте увагу на їхні документи: чи мають вони дозвіл працювати конкретно в тому штаті, де зареєстрована ваша компанія.
- В Америці складно знайти добросовісних підрядників, що надавали б якісні послуги за доступні гроші.
- Банки США не надають кредит молодим підприємствам, яким менше 3 років. Відкриваючи бізнес, краще шукати приватних інвесторів, які б ризикнули вкластись у ваш проєкт.
- Бізнес в Америці неможливо побудувати, знаходячись в Україні. Важливо бути на місці, контролюючи кожен етап роботи та якість послуг, які надаються.
- Американські бізнес-проєкти мають бути спрямовані на довготривалі інвестиції та розвиток для отримання задовільного прибутку.